Çerez politikası içeriği Özel Nev Hospital tarafından belirlenmiştir. Çerez Politikamız
Nev Hospital

Randevu Hattı

444 13 49

Ziyaret ve Refakat Politikası

Ziyaret ve Refakat Politikası

                                                                       ZİYARETÇİ VE REFAKATÇİ KURALLARI        

Ziyaretçi Kuralları

·          Hastanemizde her gün 12:30-13:30 ile 20:00 –21:00 saatleri arasında hasta ziyareti yapılmaktadır. Gece saat 21:00’den sonra yapılacak ziyaretlerde güvenlik çalışanımız hastane güvenlik politikamız gereği gelen ziyaretçilerimize eşlik etmektedir. Ayrıntılı bilgi için lütfen Danışma Birimimize başvurunuz.

·         Hastasını ziyarete gelen misafirlerimiz, hastasının ismini söyleyerek kaldıkları oda numarası ile ilgili danışma birimimiz tarafından yönlendirilecektir.

·         Gerekli görülürse danışma çalışanımız hastanızın odasına kadar size eşik edecektir.

·         Hastalarımızın sağlığı ve tedavilerinin aksamaması için ziyaretçilerin dışarıdan getirdiği kokulu yiyecek ve içecekler kabul edilmemektedir.

·         Hastanemizde enfeksiyon riski ve çocukların psikolojik olarak olumsuz etkilenmesi nedeniyle 12 yaşın altındaki çocukların hasta ziyaretinde bulunmamaları konusunda aileler bilgilendirilmektedir. 12 yaş altındaki çocukların ziyaret kabulü ancak yanında yetişkin biri bulunması koşuluyla kabul edilmektedir.

·         Enfeksiyon kapma riskine karşı ziyaretçilerin hastaya ait eşyaları kullanmaması, hasta yataklarına oturmaması gerekmektedir.

·         Hastanemizde tedavi alan diğer hastalarımızın rahatı açısından hasta odasına üçten fazla sayıda ziyaretçinin girmemesi, gürültü yapılmaması konusunda hassas davranılmalıdır.

·         Hastalarımızın tedavi ve muayene işlemleri sırasında ziyaretçilerin odadan çıkarak hasta mahremiyetine özen göstermesi beklenmektedir.

·         Hastalarımızın ziyareti tıbbi nedenlerle hekimi tarafından yasaklandıysa ziyaret konusunda ısrar edilmemesi rica edilmektedir.

·         Hastalarımızı enfeksiyondan korumak amacıyla hasta odalarına topraklı çiçek kabul edilmemektedir.

·         Ziyaretçilerimizin hastane içinde ve hastane yönetimi tarafından belirlenen alanlar dışında sigara içmesi kesinlikle yasaktır.


Yoğun Bakım Ziyaretçi Kuralları

·         Yoğun bakım ünitelerine hastalarımızın enfeksiyon kapma riskine karşı düzenli olarak ziyaretçi kabul edilmemektedir. Özel durumlarda bölüm doktorunun izni ile kısa süreli ziyaret yapılır.

·         Ziyaretçi sayısı en fazla 2 kişi ile sınırlıdır.

·         Yoğun Bakım Ünitelerine yiyecek-içecek kabul edilmemektedir.

·         Ziyaret esnasında ziyaretçilerin Yoğun Bakım Giriş Kurallarına uyması beklenmektedir.

·         Yoğun Bakımda bulunan hastanız hakkında bilgi almak için lütfen hemşirelerimize başvurunuz.

·         Yoğun Bakımlara 12 yaşından küçük çocukların ziyaret amacıyla girmeleri yasaktır.

 

Refakatçi Kuralları

·         Sadece tek kişinin refakatçi olarak kalmasına izin verilmektedir.Hastanemizde refakatçilerin kullanımı için hasta odasında yatak bulunmaktadır.

·         Yoğun Bakım Ünitemizde refakatçi uygulaması yoktur.

·         Hastanıza refakatçi gerekip gerekmediği konusunda doktorunuz sizi bilgilendirecektir.

·         Refakatçilerin hastanemizin tüm kurallarına uyması beklenmektedir.

·         Refakatçilerin hastalarının bakımına sadece doktorun ve hemşirenin izin verdiği ölçüde yardım etmesi beklenmektedir.

·         Refakatçinin, hastanın güvenliği açısından doktor ve hemşirelerin bilgisi dışında her hangi bir uygulamada bulunması yasaktır.


DOK.KODU:KLN.YD.03                                           YAY.TRH:02.05.2022                                 REV.TRH:-                                              REV.NO:0

Yorumlar (0)

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!